Do našej bezlepkovej, bezmliečnej mango raw tyčinky sme dostali 32% manga Mango on Google Android 9.0

Obľubuješ slovenské produkty a chutí ti mango?

Niečo o mangu:

Subtropická kôstkovica s jedinečnou arómou si rýchlo získa srdce a chuťové poháriky každého labužníka: mango je sladké, šťavnaté a má vzrušujúcu lahodnú chuť. Mangovníky dorastajú do výšky 25 metrov a majú veľmi hlboké korene, ktorými čerpajú z pôdy dôležité minerály. Vďaka štedrému slnku dosahujú niktoré plody hmotnosť aj dva kilogramy.

 

zrelé mango

Pôvod:

Mangovník pochádza z južnej Indie, no jeho pestovanie sa rozšírilo aj do iných horúcich a vlhkých častí sveta – do Brazílie, Pakistanu, Mexika, Afriky a na Madagaskar. (Mango v našej tyčinke pochádza z Burkina Faso – Afrika)

Použitie:

Môžeme z neho za studena, bez tepelnej úpravy urobiť raw vegan tyčinku. Alebo ho radi jedávame zrelé, surové či pridávame na osvieženie receptov, napríklad do šalátu:

recept na šalát bez lepku
chutný šalát s mäskom zeleninou a mangom

Účinné látky:

Mango obsahuje veľa karoténov, vitamínu E a C. Vitamín E chráni bunkové membrány, vitamín C zasa posilňuje vnútro buniek. Vitamín A chráni sliznice, zabezpečuje prepis a prenos genetických informácií, a tak podnecuje celý metabolizmus organizmu. Človek je vitálnejší, uvoľnenejší a euforickejší.

Mango je bohaté na vitamíny skupiny B, najmä B6, ktorý je nevyhnutný na syntézu bielkovín. Bez vitamínu B6 by sa z bielkovín v organizme sal škodlivý odpad. Dužina manga obsahuje veľa niacínu (vitamín PP, ktorý podporuje „dýchanie“ buniek, regeneruje nervy a umožňuje zdravý spánok) a kyseliny pantoténovej (vitamín zabezpečujúci produkciu energie, podporujúci tvorbu vlasových pigmentov a chrániaci pred stresom)

bezlepková tyčinka

Tiež je bohaté aj na minerály a stopové prvky: meď (umožňuje hnedé sfarbenie pokožky, dodáva bunkám energiu a podieľa sa na produkcii hormónov), horčík (má priaznivý vplyv na srdce a svaly), mnagán (podporuje tvorbu kožných a vlasových pigmentov, podporuje činnosť žliaz, libido a schopnosť dosiahnuť orgazmus, spevňuje väzivové tkanivo, zlepšuje zrakovú schopnosť a spevňuje vlasy).

 

ZDROJ K ČLÁNKU: Kniha Ovocie a Zelenina ako liek od Klaus Oberbeil, Christiane Lentzová

Zloženie našej tyčinky

#fck the gluten – mango 45g

Nutričné hodnoty na 100g
Energia 1620 kJ / 386 kcal
Tuky 14,1 g
Sacharidy 52,5 g z toho cukry 2,3 g
Vláknina  7,9 g
Bielkoviny / Protein: 8,2 g
Soľ  0,07 g

Zloženie: datle mango 32%, kešu orechy, mandle

6ks TUBUS = 9,90 eur
20ks v krabici = 27 eur

Môžeš si vybrať druh balenie (tubus, krabica) a ako ti to poslať.

  • objednávku ti s radosťou odošleme na druhý pracovný deň
  • SVK – dobierkou 2,5 eur
  • SVK – prevodom 1,5 eur
  • CZ – prevodom  2,9 eur

bezlepková raw tyčinka

Ak si želáš viac ako 5 krabíc, tak cena bude určite nižšia:) Stačí napísať na martin@pinkonion.sk

 

 

X
Táto webstránky využíva pre svoju funkčnosť súbory cookies. Jej používaním s tým súhlasíte.