Náš príbeh…

Cesta PINK ONION

05/2018 už je to rok, čo má synček diagnostikovanú laktózovú intoleranciu. A tak si varíme recepty trošku inak. Zistili sme, že keď si jedlo lepšie naaranžujeme, dozdobíme, tak dobre vyzerá i lepšie chutí.

Našťastie sú bezlaktózové maslá, mlieka, smotany a tak tá kuchyňa nie až taká zložitá.

Horšie je to s cenou. Lebo by mohli byť tieto produkty lacnejšie a nie drahšie. Narodeninová torta vyšla o 40% drahšie ako normálna.

A tak si varíme a skúšame čo najzdravšie jedlá. Niečo bezlpekové či nízkohistamínové.

A odvážili sme sa dať fotky nášho jedla na instagram 🙂

 

 

 

 

 

recepty bez mlieka

Synovi v škôlke stále dávali mlieko. Nebavilo nás to stále vysvetlovať, že mlieko nemôže. Tak išiel do inej škôlky a pre istotu sme mu vyrobili tričko #sorry mliečko nemôžem.

A pre ostatných „intolerantov“ prišli tričká #som intolerantná, #fckthegluten, #killthegluten….

Myslíme i na našich priateľov, ktorí majú histamínovú intoleranciu. #fckthehistamine

Na Valentína nám zmäklo srdiečko a prišlo nové tričko #láska toleruj ma.

 

 

Niečo sladké?

Podľa čoho si vyberáte sladkosti? Máte niečo overené? Ako si hľadá maškrty bezlepkáč, bezmliekač? Baví niekoho študovať zloženie. Ozaj všetky raw tyčinky sú bez mlieka a bez lepku? Alebo ako sa zorientovať?

My sme vďačný, že si niekto kúpi naše „intolerantné tričko“ a ako odmenu mu chceme niečo poslať? Ale čo? Nejakú maškrtu? A čo keby bola bez mlieka, bez lepku, bez pridaného cukru a aj bez palmového oleja.

A pustili sme sa do našich PINK ONION tyčiniek. #som intolerantná a #fck the gluten.

Kto ich ochutnal tak vie, že sú veľmi mňamkové. A môžu ich všetci. Nie len bezlepkáči. Zistili sme, že ich majú radi cyklisti ale i ženy športovkyne či trénerky 🙂 Tak teda OK

Dostali sme spätnú väzbu od celiatikov, že #fck the gluten sa im veľmi páči.

No niektorým majiteľom obchodíkov, kaviarní, fitiek sa zdali tie názvy pritvrdé. Vraj, či nemáme aj jemnejší názov. A my???

raw jahodová tyčinkaVedeli sme, že jahôdková tyčinka je na ceste. No ako sa bude volať? #kill the milk? #fakt ma toleruj…

Nie. Išli sme podľa toho, čo zákazníci chcú a nech sa páči. Vznikla tyčinka #som tvoja jahôdka. Naša ďalšia tyčinka musela byť buď jahodová, malinová či čerešňová. Prečo? V našom portfóliu máme iba tri farby. A na obal nám zostala iba ružová.

Dúfame, že si už neželáte ďalšie chute. Lebo iné farby už nepoužívame 🙂

 

 

 

Tyčinky hľadaj v malých zdravých obchodíkoch, večierkach, kaviarňach, bufetoch a fitkách. Kde ich nájdeš, zistíš v sekcii: http://www.pinkonion.sk/kam-ist/ Alebo si ich môžeš kúpiť i priamo od nás na webe.

A radi sa s Vami stretneme na ochutnávkach v obchodíkoch (zistíš na FB a Instagrame) A tešíme sa i na viac ľudí… napr. na Festíku

 

 

 

 

Ale i na Pohode: https://www.pohodafestival.sk/

 

Sekcia: Napísali o nás:

– ešte o nás nik nenapísal 🙂

– ale na našom webe/blogu píšeme mi o našich jedinečných zákazníkoch – obchodíkoch, reštauráciách

 

Táto webstránky využíva pre svoju funkčnosť súbory cookies. Jej používaním s tým súhlasíte.