Test špagietbezlepkove spagetytest bezlepkových špagietbezlepkove spagety

Ktoré bezlepkové špagety sú ozaj chutné?

Urobili sme test 4 bezlepkových špagiet. Ak nemôžete lepok a máte chuť na špagety, možno už máte svojho favorita. Ak nie, prezradíme vám naše skúsenosti.

Kúpili sme 4 druhy špagiet, že hádam vzíde kvalitný víťaz.

DM Bio / cena cca 3,50 eur

zloženie: 90% mletá žltá šošovica, 10% mletá celozrnná ryža

Schär / cena cca 2,50 eur

zloženie: cereálie 91%, ryžová múka, kukuričná múka, pohánková múka,  šošovicová múka, cigorkový inulin, sirup

Kroner / cena cca 1,50 eur

zloženie: kukuričná múka, voda

SamMills Pasta d´oro/ cena cca 1,50 eur

zloženie: kukuričná múka, voda

POSTUP:

Najprv sme hodnotili cenu, potom farbu a štruktúru pred varením. Všetky sa varili rovnako dlho, takže sa dlho situácia nemenila. Niektorá voda bola mútnejšia, niektorá priezračnejšia

Hrnce i taniere sme mali označené štítkami, takže sme ani netušili, ktorá značka je vlastne ktorý hrniec a ktorý tanier. Samozrejme žltá farba veľa prezrádzala a kukuričné špagety sa tak stále hlásili o pozornosť.

Keď už boli špagety na tanieri, zistili sme, že predsa len sa začínajú odlišovať. Nemyslíme len farbu. Jediné Shär mali hladký povrch, ostatné mali jemnú štruktúru, čo im hneď ubralo body. Hladký povrch zaručí, že váš jazyk si povie OK a jedlo už viac neskúma.

Zvláštny ukazovateľ pola i lámavosť. Tak sme to pomenovali. Keď sme špagety konzumovali, tak pri značke DM Bio sme mali nie celkom dobrý pocit v ústach, keď sa v nich špagety lámali. Kto by to bol povedal, ale keď naraz porovnávate viac druhov špagiet, tak vás prekvapia i takéto neduhy.

CHUŤ:  Kto je zvedavý na chuť? Ak nemôžete lepok, asi ste už skúsili bežné kukuričné cestoviny. Nanešťastie tam tá kukurica ozaj je a aj keď sme si špagety ochutili pestom, boli neuveriteľne suché, hutné, zvláštne. A keď píšem tieto riadky, cítim nedobrý pocit v ústach, mračím sa a chcem myslieť na iné veci. Už si ich nikdy viac neuvarím. (Myslím značky: Kroner, SamMills a určite mnoho ďalších kukuričných)

DM Bio, najvyššia cena, v ústach sa lámu, sú suché a veľmi cítiť po šošovici. Aj keď sme si na špagety dali pesto, šošovica sa dosť prebíjala. Je nešťastné, že nie je viac neutrálna. Za mňa ich vyhlasujem za nejedlé.

Schar, nerobím im reklamu naschvál, kto vie, možno si to prečítajú a niečo mi pošlú 🙂 No tieto špagety boli jediné, ktoré som ozaj zjedol celé a s chuťou. Príjemná chuť, nič ma neiritovalo, necítil som nijakú pachuť.

 

 

 

X